fbpx

Dopasowanie rozmiaru

Jeśli zadajesz sobie pytanie „Jak zmierzyć stopę dziecka” to już spieszymy z pomocą. Naprawdę warto jest mierzyć stopkę i dzielić sie z nami wymiarami przed szyciem (w uwagach do zakupu pod formularzem adresowym w koszyku). U nas nie kupujesz gotowych butów, każdą parę szyjemy na zamówienie i jeśli wymiary podane w tabeli nie są dla małej stopki idealne to możemy uszyć buty na miarę, dopasowując podczas szycia buty do wymiarów stopki. Szycie na miarę jest CAŁKOWICIE NIEODPŁATNIE. Szyjemy buty dla dzieci mających wysokie podbicie. Możemy też uszyć buty węższe pasujące na szczupłe stopki. Nie jest to dla nas żaden problem, jedyne co do tego potrzebujemy, to właśnie wymiary stopki. 

Jak prawidłowo zmierzyć stopę dziecka?

1. Stopę mierzymy zawsze odciśniętą – w miare możliwości na stojąco.  PAMIĘTAJ, mierzenie stopy „w powietrzu” może być mylące.

2. Stojąc na podłodze (nie na dywanie, ani innym miękkim podłożu) należy zgodnie z instrukcją obrazkową (znajdziesz ją na samym końcu strony) obrysować stopkę na około. Na odrysie należy zaznaczyć proste A i B i już mamy długość i szerokość stopy.

3. Podbicie mierzymy także na stojąco, NIE w powietrzu, bez odrywania stopy od podłogi. Jak widać na instrukcji, C to łuk z wierzchu stopy (zdj.poniżej), więc centymetrem krawieckim lub inną tasiemką należy mierzyć z góry od podłogi po jednej stronie stopy, do podłogi po drugiej stronie stojącej stopy, BEZ spodu stopy.

Jeśli maluszek nie chce współpracować w trakcie mierzenia lub jeszcze nie umie stać, można pomiar wykonać fortelem „na śpiocha”:-) Na książeczkę z twardą oprawką lub innej twardej powierzchni możemy położyć kartkę papieru i odciskając na niej stopke,  obrysować ją dokładnie na około.

Jak zmierzyć stope dziecka, pomiar stopy dziecka, kapcie do przedszkola, kapcie dla dzieci, sandałki dziecięce,

PAMIĘTAJ, wymiary stopy, to NIE są wymiary butów podane w tabeli. Buty muszą być odpowiednio większe i szersze, aby były wygodne, aby posłużyły dziecku dłużej niż miesiąc i aby dziecko mogło je bez trudu zakładac i sciągać.  Zasada jest prosta:

Długość stopy A + 0,7-1cm = Długość buta z tabeli

Szerokość stopy B + 0,5 cm = Szerokość buta z tabeli

Podbicie stopy C + 1 cm =  Podbicie buta z tabeli

Jak zmierzyć stope dziecka, pomiar stopy dziecka, kapcie do przedszkola, kapcie dla dzieci, sandałki dziecięce,

Jeśli w tabeli znajdujesz rozmiar pasujacy idealnie, to wystarczy wybrać go podaczas zakupu. Jeśli zaś któryś z wymiarów nie do końca pasuje , to koniecznie podaj nam wymiary stopy w uwagach do zakupu i dopasujemy buty do stopy.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań dotyczących dopasowania rozmiaru itp. zachęcamy do kontatu. Chętnie doradzimy i jeśli potrzeba to pomożemy w dobraniu najlepszych dla Państwa dziecka bucików.