fbpx

Czas realizacji zamówień wynosi aktualnie do 7-10 dni.

Od 12-21.07 MAMY URLOP (zamówienia złożone po 10.07 będziemy realizować po powrocie do pracy czyli od 22.07 w kolejności ich napływania)

Każdą parę szyjemy na zamówienie. Zachęcamy Was gorąco do przesyłania nam wymiarów stóp dzieci
w uwagach do zakupu, abyśmy mogli podczas szycia jak najlepiej dopasować dla Was buty na miarę.

Buty do przedszkola. Obuwie do żłobka. Jakie kapcie dla dzieci wybrać?

mar 26, 2021 | Home, Poradnik

Jakie kapcie dla dzieci do przedszkola i buty do żłobka – to nie może być pochopna decyzja.

Kapcie dla dzieci to zdecydowanie najważniejszy element wyprawki do przedszkola i żłobka. Dzieci noszą je na nogach przez wiele godzin dziennie.  Buciki muszą być lekkie, przewiewne i wygodne. Muszą być także łatwe do założenia dla malucha, tak aby dziecko mogło sobie z nimi samodzielnie poradzić.

Ogromne znaczenie ma też materiał z jakiego są kapcie do przedszkola nasyego. Rodzice powinni zdecydowanie wybierać  butki z naturalnych, dobrych jakościowo materiałów. Nie da sie jednak ukryć, że dla maluszka ważnejsze przy wyborze mogą okazać się inne rzeczy. Dziecięce motywy, aplikacje i wesoła kolorystyka może byc dla dziecka kluczowa. To ostatnie ważne jest zwłaszcza dla maluszków żłobkowych,które butz do żłobka traktują jako zbędny ciężar i chętnie sciągają wszelkiego rodzaju obuwie. Także dla przedszkolaków wzór na butkach jest czesto  kwestią decydujacą  o akceptacji kapci przed dziecko. Każdy maluch chętniej założy kapcie ze swoim ulubionem bohaterem z bajki, z ulubionymi autkami, z ukochanymi jednorożcami, lub uroczymi fredzelkami.

Chodzenie na boso jest niezaprzeczalnie najlepszą opcją, jednak…

Chyba każdy z nas niechętnie wyobraża sobie siebie samego spędzającego czas przez kilka godzin w twardych, sztywnych,nieprzewiewnych butach. Wiadomo, nam dorosłym czasem zdarza się, że nie mamy innego wyjścia. My niestety musimy dostosować obuwie do naszego dress code w pracy lub do sytuacji w ciągu dnia. Tym chętniej zrzucamy niewygodne buty kiedy to jest już możliwe i z przyjemnością uwalniamy stopy chodząc na boso. Dzięki miękkim i lekkim paputkom skórzanym  możemy w końcu oszczędzić naszym maluszkom zmęczonych niewygodnymi kapciami nóżek.

Paputki do przedszkola – czy to dobry pomysł?

Niezaprzeczalnie bosa stopka, to najlepszy sposób na zdrowe i w pełni naturalne kształtowanie nie tylko stopki i postawy całego ciała dziecka. Ze względu na swoją skomplikowaną budowę oraz funkcje, stopy są szczególnie narażone na urazy i schorzenia. Najmniejsze odchylenia w ich budowie mogą skutkować wadami postawy takimi jak: skolioza, dyskopatia czy zwyrodnienia stawów biodrowych.  Powszechne przed laty teorie, że pierwsze buty powinny być sztywne i dobrze trzymac pięte w pionie odchodza po mału do lamusa. Oczywiście dzieci ze stwierdzonymi przez specjalistę wadmi chodu powinny nosić butki ortopedyczne. Dzieci bez rozpoznanych wad powinny jednak maksymalnie dużo czasu spędzać na boso. O bezsprzecznych zaletach chodzenia na boso, nie tylko przez małe dzieci znajdujemy wiele potwierdzonych fachową wiedzą artykułów, np. tu DSW

Kapcie dla dzieci koniecznie muszą być miękkie, lekkie i nie krepujące ruchów małej stopki.

Nie zawsze jednak chodzenie na boso jest możliwe i tu doskonale sprawdzają sie nasze paputki skórzane Sweet Baby. Są one polecane przez pediatrów na całym świecie jako zdrowa i bezpieczna alternatywa dla chodzenia boso. Dzięki miękkiej i antypoślizgowej podeszwie, stópka jest doskonale zintegrowana z podłogą. Ogromna większośc przedszkoli bardzo przychylnym okiem spogląda na paputki, doceniając ich wygodę, niepotność i lekkość. Jeśli jednak wymogi przedszkolne nie pozwalają na kapcie ze skórzanymi podeszwami, to bardzo dobrze sprawdzają się nasze innowacyjne podeszwy z elastycznego termokauczuku. Są one nie tylko mocno antyposlizgowe, ale i bardzo dobrze izolują stopkę dziecka  od chłodu podłogi lub wilgoci w przedszkolnej szatni lub łazience.

 

Wcale nie rzadko zdarza sie, że rodzicom ciężko jest znależć pasujące kapcie do przedszkola, buty do żłobka, czy pierwsze buciki dla dzieci. U nas w Sweet Baby  wysokie podbicie, ani bardzo szczupła lub wyjatkowo tęga stopka to żaden problem. Każde buciki możemy uszyć na wymiar stopki, co daje nam gwarancję, że butki będą idelnie dopasowane do stopki. Wystarczy,że stopka zostanie zmierzona wg.instrukcji i dziecko już nigdy nie będzie narzekać na niewygodne butki

(Dopasowanie rozmiaru).

To cudowne, że od ponad 10 lat nasze paputki skórzane towarzyszą w przedszkolnym życiu coraz większej ilości dzieci. Najbardziej cieszy nas, że rodzice, którzy raz wypróbowali paputki skórzane jako kapcie do przedszkola dla swojego maluszka, zostają nam wierni i wracają do nas po kolejne rozmiary.

W międzyczasie także panie przedszkolanki oraz rodzice pozazdrościli swoim pociechom butków i zapragnęli móc po cięzkim dniu ubrać swoje stopy w wygodne i prawie niezauważalne kapcie z natuaralnej skóry. Nie mogąc zignorować Waszych potrzeb, rozszerzyliśmi naszą rozmiarówkę i teraz możemy zaoferować kapcie naprawdę każdemu. Także w dorosłych rozmiarach.

Od rozmiaru 15, czyli butków o długości 10 cm, aż po rozmiar 45, czyli buty długie na 30 cm.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zachęcamy do KONTATU. Chętnie doradzimy i jeśli potrzeba to pomożemy w dobraniu najlepszych dla Państwa dziecka bucików.