fbpx

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
 • Koszyk / 0,00 
  0
 • Aktualności i artykuły

  Pierwsze buty dla dziecka. Jak dobrze zmierzyć stopkę?

  Dobrze dopasowane buty to sprawa bardzo ważna i to nie tylko w przypadku niechodków i kapci dla dzieci. Aby mieć pewność, że butki dziecięce będą idelnie pasować do stopki, warto przed podjęciem decyzji o zakupie nowego obuwia dokładnie zmierzyć stopę.

  Aby pomiar był wykonany prawidłowo, warto zwrócić uwagę na kilka zasad.

  jak zmierzyć stopę, dopasowanie rozmiaru buta

  1. Stopę mierzymy w miare możliwości na stojąco. To bardzo ważna zasada, gdyż stopa w trakcie stania, pod wpływem obciążenia wydłuża sie o ok.pół cm, dlatego mierzenie stopy „w powietrzu” może byc mylące.
  2. Należy stanąć na podłodze (nie na dywanie, ani innym miękkim podłożu) i zgodnie z instrukcją obrazkową obok obrysować stopkę na około. Na odrysie należy zaznaczyć proste A i B i już mamy długość i szerokość stopy. 
  3. Mierzenie podbicia (C) bywa najbardziej problematyczą częścią pomiaru:-), a jest ona nie mniej ważna, gdyż to właśnie wymiar C pozwala nam dopasować butki do stopy. Zabrzmiało to troche strasznie, ale spokojnie. Pomiar C jest bardzo prosty, jeśli wiemy jak to poprawnie wykonać. Podbicie mierzymy także na stojąco, nie w powietrzu, bez odrywania stopy od podłogi. Jak widać na instrukcji obok, C to łuk z wierzchu
   stopy
   (zdj.poniżej), więc centymetrem krawieckim mierzyć należy z góry  od podłogi po jednej stronie stopy, do podłogi po drugiej stronie stojącej stopy, bez spodu stopy, nie na około – tylko łuk z góry, w miejscu zaznaczonym na rysunku. I już słyszę myśli tych wszystkich zastanawijących się „skąd wezmę miarkę krawiecką” lub „wiem, że mam, ale gdzie?”:-) I na to znajdzie się sposób. Zamiast centymetra krawieckiego można użyć wstążki, sznutka,czy grubszej nici, a uzyskany w trakcie mierzenia odcinek C zmierzyć dokładnie rozciągając go na stole linijką.

  Jeśli natomiast maluszek nie chce współpracować w trakcie mierzenia lub jeszcze nie umie stać:-) można pomiar wykonać fortelem.-) Na książeczkę z twardą oprawką możemy położyć kartke papieru i odciskajac na niej stopke imitując stanie obrysować ją dokladnie na około.

  PAMIĘTAJ, wymiary stopy, to nie wymiary butów podane w tabeli. Buty muszą być odpowiednio większe i szersze, aby były wygodne i posłużyły dziecku kilka miesięcy.  Zasada jest prosta:tabela rozmiarow sweetbaby, dopasowanie rozmiaru, bury na wymiar, jak dobrac rozmiar buta

  Długość stopy A + 0,7-1cm = Długość buta z tabeli

  Szerokość stopy B + 0,5 cm = Szerokość buta z tabeli

  Podbicie stopy C + 1 cm =  Podbicie buta z tabeli

  W najmniejszych rozmiarach doradzamy dodawanie 0,7 cm luzu na wyrost. U starszych samodzielnie chodzących już dzieci dodajemy 1 cm na wyrost.

  Pin It on Pinterest

  Share This