fbpx

 Czas realizacji to 7-10 dni roboczych.

Każdą parę szyjemy na zamówienie. Zachęcamy do przesyłania nam wymiarów stóp dzieci
w uwagach do zakupu, abyśmy mogli podczas szycia dopasować buty na miarę.

Pierwsze buty dla dziecka i każde kolejne. Jak dobrze zmierzyć stopkę?

kwi 9, 2021 | Poradnik

Jakie dobrze dobrać pierwsze buty dla dziecka?

Co najważniejsze, pierwsze buty dla dziecka powinny być wygodne, a aby mogły być wygodne, koniecznie muszą być dobrze dobrane do stopki. Dobrze dopasowane buty dla dziecka to sprawa bardzo ważna. Nie tylko w przypadku niechodków i kapci dla dzieci. Aby mieć pewność, że butki dziecięce będą idelnie pasować do stopki, warto przed podjęciem decyzji o zakupie nowego obuwia dokładnie zmierzyć stopę.

Naprawdę warto jest mierzyć stopkę i dzielić sie z nami wymiarami przed szyciem (w uwagach do zakupu najlepiej). Każdą pare możemy uszyć na miarę, dopasowując podczas szycia buty do wymiarów i to wszystko CAŁKOWICIE NIEODPŁATNIE.

Aby pomiar był wykonany prawidłowo, warto zwrócić uwagę na kilka zasad.

jak zmierzyć stopę, dopasowanie rozmiaru buta

  1. Stopę mierzymy w miare możliwości na stojąco. To bardzo ważna zasada, gdyż stopa w trakcie stania, pod wpływem obciążenia wydłuża sie o ok.pół cm. Pamietaj, mierzenie stopy „w powietrzu” może byc mylące.
  2. Należy stanąć na podłodze (nie na dywanie, ani innym miękkim podłożu) i zgodnie z instrukcją obrazkową obrysować stopkę na około. Na odrysie należy zaznaczyć proste A i B i już mamy długość i szerokość stopy. 
  3. Mierzenie podbicia (C) bywa najbardziej problematyczą częścią pomiaru:-), a jest ona nie mniej ważna. To właśnie wymiar C pozwala nam dopasować butki do stopy. Zabrzmiało to troche strasznie, ale spokojnie. Pomiar podbicia C jest bardzo prosty, jeśli wiemy jak to poprawnie wykonać. Podbicie mierzymy także na stojąco, nie w powietrzu, bez odrywania stopy od podłogi. Jak widać na instrukcji, C to łuk z wierzchu
    stopy
    (zdj.poniżej), więc centymetrem krawieckim mierzyć należy z góry  od podłogi po jednej stronie stopy, do podłogi po drugiej stronie stojącej stopy, bez spodu stopy, NIE na około – TYLKO łuk z wierzchu, w miejscu zaznaczonym na rysunku. I już słyszę myśli tych wszystkich zastanawijących się „skąd wezmę miarkę krawiecką” lub „wiem, że mam, ale gdzie?”:-) I na to znajdzie się sposób. Zamiast centymetra krawieckiego można użyć wstążki, sznurka,czy grubszej nici, a uzyskany w trakcie mierzenia odcinek C zmierzyć dokładnie rozciągając go na stole linijką.

Zdaża się, że dopasowanie pierwszych butów dla dziecka nie jest aż takie łatwe.

Jeśli natomiast maluszek nie chce współpracować w trakcie mierzenia lub jeszcze nie umie stać:-) można pomiar wykonać fortelem:-) Na książeczkę z twardą oprawką lub innej twardej powieżchni możemy położyć kartke papieru i odciskając na niej stopke imitując stanie,  obrysować ją dokładnie na około.

PAMIĘTAJ, wymiary stopy, to NIE są wymiary butów podane w tabeli. Buty muszą być odpowiednio większe i szersze, aby były wygodne i posłużyły dziecku kilka miesięcy.  Zasada jest prosta:tabela rozmiarow sweetbaby, dopasowanie rozmiaru, bury na wymiar, jak dobrac rozmiar buta

Długość stopy A + 0,7-1cm = Długość buta z tabeli

Szerokość stopy B + 0,5 cm = Szerokość buta z tabeli

Podbicie stopy C + 1 cm =  Podbicie buta z tabeli

 

W najmniejszych rozmiarach doradzamy dodawanie 0,7 cm luzu na wyrost. U starszych samodzielnie chodzących już dzieci dodajemy 1 cm na wyrost jest odpowiedni.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zachęcamy do kontatu. Chętnie doradzimy i jeśli potrzeba to pomożemy w dobraniu najlepszych dla Państwa dziecka bucików.