fbpx

 Czas realizacji to 7-10 dni roboczych.

Każdą parę szyjemy na zamówienie. Zachęcamy do przesyłania nam wymiarów stóp dzieci
w uwagach do zakupu, abyśmy mogli podczas szycia dopasować buty na miarę.

Niczym „BOSA STOPKA” – Poznaj nasze miękkie podeszwy

kwi 1, 2021 | Poradnik

Miękkie buty dla dzieci to to czego szukasz?

Filozofia „Bosej stopki” w Sweet Baby

Filozofia ta oparta jest na twierdzeniu, że gdyby najlepszym dla ludzkiej stopy było usztywnianie, to natura zapewne zadbałaby o to i rodzilibyśmy się ze sztywnymi zapietkami i mniej ruchliwymi stawami. Przez lata wielu naukowców badało ten temat. Jednogłosnie stwierdzono, że jesli tylko nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań, to stopa powinna jak najdłużej mieć możliwość swobodnego ruchu.
jak zmierzyć stopę, bosa stopka paputki sweet baby, kapcie dla dzieci, kapcie do przedszkola, buty do żłobka, kapcie skórzane, miękkie buty, Miekkie podeszwy,

– Sugerujemy by dzieci chodziły boso, by stymulować ich połączenia nerwowe dla potrzeb rozwoju – mówi Thomas Milani z Technische Universität Chemnitz. Brał on udział w jednym z badań. Chodzenie boso wzmaga naszą wrażliwość i czujność, którą sztywne buty ograniczają. Dodatkowo ustalono, że chodzenie w butach zmiękcza efekt początkowy kroku, ale następnie uruchamia znacznie większą pracę stawów i mięśni niż krok boso. To z kolei ma wpływ na stan bioder i kolan, szczególnie ważny do monitorowania w wieku dojrzałym.

Jeżeli mała stópka ma ograniczoną możliwość swobodneg ruchu, to mięśnie nie uczą się, co jest dla nas najlepsze. Mięśnie nie spełniają w 100 % swoich anatomicznych funkcji kiedy sztywny but przejmie część tego zadania za nie. Jednym z najgorszych pomysłów jest zakładanie niemowlętom, które jeszcze nie chodzą sztywnych butów. Jest to ważne zwłaszcza, że małe stopki są bardzo  unerwione i za ich pomocą dziecko zbiera mnóstwo informacji o środowisku zewnętrznym.

A jeśli chodzenie boso nie jest możliwe?

paputki, paputki sweetbaby,paputki skorzane,kapcie dla dzieci,mokasynki dla dzieci,papcie dzieciece,butki do chrztu,butki chrzcielne,tuptusie,niechodki,papcie,kapcie dziecięce, miękkie buty, bosa stopka, miękkie podeszwy,Niestety nie wszedzie i nie zawsze możliwe jest, aby dziecko biegało boso. Wtedy idealnie sprawdzają się miękkie buty dla dziecka typu paputki skórzane. Jako niechodki dla jeszcze nie zaczynających chodzić maluszków najlepszą opcją są podeszwy skórzane z zamszu. Pediatrzy na całym świecieutki polecają butki typu miękkie kapcie, jako zdrowa i bezpieczna alternatywa dla chodzenia boso. Dzięki miękkiej i antypoślizgowej podeszwie ze skóry zamszowej, stópka jest doskonale zintegrowana z podłogą. Dziecko bez ślizgania stawia pierwsze kroki, a buty nie przeszkadzają stopom w pracy i w kontakcie z podłożem.

Prawidłowo dobrane obuwie dziecięce nie jest za ciasne, ani za małe, jest wykonane z „oddychającego” materiału. Musi się zginać w kostce (do przodu i do tyłu) i pod palcami.
But powinien być miękki, mieć cienką, sprężystą i lekko zaokrągloną z przodu i z tyłu podeszwę, a zapiętek powinien się poruszać razem z piętą. bosa stopka sweet baby, pierwsze butki, kapcie dla dzieci, kapcie do przedszkola, buty do żłobka, sandałki dziecięce, sandały dla dzieci, , miękkie buty dla dzieci, miekkie podeszwy,

Buty na zewnątrz nie musza być sztywne. Poznaj nasze miękkie podeszwy.

Jesli buty mają słuzyć dziecku poza domem, na dworze, w żłobku lub przedszkolu, jesienią i zimą często na brudnych, chłodnych lub wilgotnych podłożach, to warto pomyśleć o podeszwie bardziej ochronnej. Tu z pomoca przychodzą nasze elastyczne i miękkie podeszwy z termokauczuku. Niezależnie czy mają to być pierwsze buty do nauki chodzenia, czy sandałki dziecięce  lub kapcie do przedszkola , dodatkowe podeszwy zapewniają  ochrone. Dają też dodatkową izolację, a także mocny antyposlizg. Oferujemy je jako opcję dodatkową i możemy je wykonać do każdego dostępnego w naszej pracowni modelu butków. Miękkie podeszwy Sweet Baby mają około 3 mm i  z łatwością dają się wyginać w każdym kierunku. Dzieki nim dzieci także na spacerze moga nosić nieusztywniające stopki miękkie butki.

Od ponad 10 lat naszą misją jest  tworzenie zdrowych dla stóp produktów. Zależy nam, aby ich użytkownicy czuli się komfortowo, a małe stopki jak najdłużej mogły swobodnie rozwijać się bez zbędnych usztywnień.  Niczym boso, także poza domem.

Dobierając odpowiednie buciki, koniecznie prosimy o kierowanie się naszą instrukcją dopasowania rozmiaru. W tabeli dokładnie podane są wymiary butków, a także ilość mm o ile wymiar buta musi być większy niz wymiar realny stopki. Jeśli konieczne okaże się uszycie bucików na miarę, tzn.potrzebne będą butki na  wymiar spoza tabeli, to ważnę będą wymiary. Po otrzymaniu w uwagach do zakupu realnych wymiarów stopki dziecka my dodamy niezbedny zapas w długości, szerokości jak również w miejscu podbicia.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zachęcamy do kontatu. Chętnie doradzimy i jeśli potrzeba to pomożemy w dobraniu najlepszych dla Państwa dziecka bucików.